yurt-disi-egitim-danismanligi

MBC Yurt Dışı Lise ve Üniversite Danışmanlık Merkezi

MBC Coaching, lise veya üniversite eğitimine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerimizi, yaşam tarzları, öğrenme stilleri ve akademik birikimleri göz önüne alınarak ve aynı zamanda bütçe açısından uygun seçeneklerle ilgili bilgilendirerek yönlendirmektir.

İdeal olarak, yurt dışında lisans eğitimi için hazırlık süreci 9. sınıfta öğrencimizin profilinin oluşturulması ile başlar. Öğrencimizin karakteri, psikolojik durumu, ilgileri, yetenekleri, alışkanlıkları, çevresi ile olan iletişimi alanlarında analizler yapılır ve profil oluşturul. Böylelikle öğrencimizle birlikte ideal kariyer haritasını çizilir.

Uygun eğitim kurumları listesi oluşturulduktan sonra öğrencimizin yabancı dil ve akademik seviyesi belirlenir ve gerekli testler konusunda hazırlık yönlendirmeleri ve test kayıt planlamaları yapılır. Öğrencimiz, başvuru aşamasında kendisine öncelik sağlayacak sosyal ve sportif aktiviteler konusunda da yönlendirilir.

MBC Coaching, üniversite başvuruları, üniversite makalesi yazma ve referans mektuplarının hazırlanması ve finansal planlamaya kadar kabul sürecinin her aşamasında öğrencilerimizin yanındadır.

Uzmanlarımız, yurt dışında saygın eğitim kurumları ile kurumsal ilişkileri sürdürmek ve geniş bir portföy ile hizmet verebilmek amacıyla, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen üniversite temsilcileri ile saygın uluslararası fuarlarda buluşmakta ve karşılıklı ziyaretlerde bulunmaktadırlar.

OKULUNUZA KATKISI

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim fırsatı sunmak

Mezunlarınızı dünya çapındaki üniversitelere yerleştirerek fark yaratmak

Sunulan Yurt Dışı Danışmanlık Hizmeti ile rekabet gücü kazanmak

Yurt dışını hedefleyen öğrenci kitlesine hizmet vermek

Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım